KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6732292
*
nr 673 2292
Pastell
Sign, Stilleben, 46x31
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2010
kl 19:04:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 14:46:20
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stilleben vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24
*
Pastell
nr 673 2292
Pastell
Sign, Stilleben, 46x31
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 14:46:20 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stilleben vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24